Nanoprodukcija ‘Visi produkti’ kategorijā
Paldies
Paldies, ka sazinājāties ar mums!
Atbildēsim Jums cik ātri vien iespējams!
Pārklājums plastmasai
Texo nano pārklājums plastmasai izgatavots uz ķīmijas nanotehnoloģijas bāzes. Ar tā palīdzību var panākt plastmasas virsmu (poliestera, polikarbonāta, akrila sveķu u.c.) vieglas notīrīšanas efektu. Uzklātais nanolīdzeklis uz virsmas veido ļoti plānu neredzamu plēvi, kura samazina netīrumu un citu nevēlamu substanču pielipšanu virsmai un kurai piemīt ūdens atgrūšanas īpašības. Texo nano pārklājums plastmasai nesatur ne silikonu, ne vasku, ne eļļas. Lai sasniegtu ilglaicīgu aizsargefektu, pietiek vienreiz uzklāt līdzekli plastmasas virsmai.
Priekšrocības
Nanoformē jebkādas plastmasas virsmas
Ilglaicīgi aizsargā plastmasas virsmas no ūdens, netīrumiem, taukiem, eļļas
Netīrumus (tai skaitā gan taukus, gan eļļu) var viegli nomazgāt ar parastu ūdeni
Lietošanas sfēras
Plastmasas duškabīnes
Atvieglojums tiem, kas necieš mazgāt bīdāmās plastmasas durvis. Kaļķu nogulsnes un citi netīrumi viegli nomazgājami ar parastu ūdeni. Mazgāšanas līdzekļu lietošana rakstiski kļūst nevajadzīga.
Plastmasas logu rāmji
Lietus, sniegs un putekļi padara neizbēgamu regulāru logu mazgāšanu. Bet nepietiek nomazgāt stiklus: logu rāmji arī pamatīgi notraipās, un ja netīrumi “ieēdas” plastmasā, tad to nomazgāt nemaz nav tik vienkārši. Mūsu “nano plastmasai” izstrādāts tādā veidā, ka netīrumi nogulsnējas tikai uz virsmas un tos var viegli notīrīt ar ūdens un/vai mitras lupatas palīdzību.
Plastmasas sejsegi motociklu ķiverēm
Īsta laime katram, kam patīk braukt ar motociklu! Jo viņi gan zina, kā tas ir, kad slikts laiks pārsteidz negaidot. Nereti jāapstājas ceļa malā, jo caur ūdens nolieto sejsegu nevar redzēt vispār vai gandrīz neko. Bet no sejsega, kas apstrādāts ar “nano plastmasai”, ūdeni izspiež pretī skrejošais gaiss, praktiski neierobežojot redzamību. Bet arī labā laikā viss nav tik jauki: uz sejsega nosēžas nelūgti viesi – mušas, odi un citi kukaiņi, kuri notraipa sejsegu un piespiež braucēju ik pa brīdim apstāties. Beigtie kukaiņi mazāk pielīp apstrādātam stiklam un tos var viegli notīrīt ar mitru lupatu.
Motocikla priekšējais stikls
Priekšējam stiklam motobraucējs jāpasargā no lietus un kukaiņiem. Un tas lieliski tiek galā ar šo uzdevumu. Tikai pielipušie odi un mušas notraipa stiklu un piespiež braucēju regulāri to mazgāt. Mūsu “nano plastmasai” būtiski atvieglo šo uzdevumu. Bieži vien pietiek ar parastu lietutiņu, lai noskalotu visus šos netīrumus. Jebkurā gadījumā, pat sarežģītos gadījumos pietiek ar mitru lupatu, lai nomazgātu visus netīrumus, jo tie nevar pielipt pie plānās nanoplēves.
Dārza mēbeles
Plastmasas dārza mēbeļu īpašniekiem ir pazīstama problēma, kad neglīti traipi no sūnām un citiem zaļumiem neizbēgami parādās uz mēbelēm vasaras laikā. Saules staros tie sakalst un ieēdas plastmasā – un tad šos traipus var notīrīt tikai ar augsta spiediena tīrītāja vai agresīva mazgāšanas līdzekļa palīdzību, un arī tad ne vienmēr tas izdodas, un traipi turpina “rotāt” mēbeli. No tā var izvairīties. Plastmasas virsmas, kas apstrādātas ar “texo nano pārklājumu plastmasai”, kļūst visai neviesmīlīgas pret netīrumiem, mušām u.c., tiem vienkārši nav iespējas pieķerties virsmai.
Lietošanas pamācība
- virsmu pirms pārklājuma uzklāšanas attīrīt, attaukot un izžāvēt;
- līdzekli rūpīgi saskalot;
- nelielu daudzumu līdzekļa uzsmidzināt uz neplūksnainassalvetes, vertikālām kustībām uzklāt pārklājumu, pēc 15 minūtēm nopulēt virsmu ar tīru, neplūksnainu drānu vai salveti (augstākā mitruma līmenī nožūšana nepieciešams vairāk laika – līdz pat dažām stundām);
- tuvāko 30 min. laikā nepieskarties virsmai, nelietot ķīmiskus tīrīšanas līdzekļus. Efekts radīsies apmēram 30 min. laikā pēc pulēšanas (uz virsmas uzsmidzināts ūdens neveidos vienmērīgu „pārklājumu”, bet gan atsevišķas pilītes).
Uzklāšanai un pulēšanai iesakām izmantot texo nano pulēšanas un pārklājumu salvetes!
Patēriņš: apm. 10 – 25 ml/m²
Laipni lūgti texonano
Kas ir nanotehnoloģija?
Nanotehnoloģija ir mūsdienu zinātnes attīstības virziens, kura sākotne meklējama 20. gs. vidū. Pašlaik tā ir sfēra, kas strauji attīstās un sintezē visdažādākās zinātnes – fiziku, ķīmiju, ģenētiku, informācijas un sakaru tehnoloģijas, medicīnu, farmāciju, inženierzinātnes, tekstila ražošanu un kosmētisko līdzekļu industriju.
Nanozinātne nodarbojas ar galēji mazu struktūru pētīšanu, ražošanu un izmantošanu. NANO nāk no grieķu valodas un nozīmē „rūķītis” vai „punduris”. Nanotehnologijas ļauj pētniekiem precīzi darboties atomu un molekulu līmenī, pētīt un ražot sevišķi mazas struktūras – viens nanometrs ir milimetra miljonā daļa – nanodaļiņu izmēri ir tuvi ultramikroskopiskām molekulām un atomiem. Vienkāršāk sakot, nanozinātni var definēt kā „ļoti maza mēroga inženierzinātni”.
Pateicoties nanotehnoloģiju sniegtajām priekšrocībām, rodas iespēja risināt dažādas ieilgušas medicīnas, sociālās un dabas aizsardzības problēmas. Zinātnieki, kas nodarbojas ar nanotehnoloģiju pētīšanu un izstrādi, pēta, kā darbojas „dzīvā pasaule”, lai rastu risinājumus „nedzīvās pasaules” problēmām. Nanotehnoloģiju pielietojums ir ļoti plašs – tās dod iespēju izveidot mazākas, lētākas, vieglākas un ātrākas struktūras, lietot mazāk kaitīgu vielu un taupīt enerģiju – dažādu preču un produktu ražošana kļūst lētāka un ekoloģiski drošāka.
Nanotehnoloģiju pielietošanas piemēru ir ļoti daudz – piemēram, nanopārklājums, kas atgrūž netīrumus, ūdeni, samazina sadzīves ķīmijas lietošanas daudzumu, padara dažādas virsmas vieglāk tīrāmas un aizsargā tās pret skrāpējumiem un nodilumu. Uzklājot nanodaļiņas virsmai (arī audumiem), tiek izveidota plāna plēvīte, kas saķeras ar šo virsmu. Nanodaļiņu izveidotā plēvīte atgrūž netīrumus, kaļķi, taukus, utt. Uzklājot nanodaļiņas porainām virsmām, tās iekļūst porās un aizpilda tās, nodrošinot tādu pašu efektu. Gludas virsmas un audumi pilnīgu aizsardzību iegūst diennakts laikā, porainas virsmas – divu diennakšu laikā. Šādi apstrādātas virsmas ir ekoloģiski nekaitīgas, to izskats nekādā veidā nemainās, gaisa caurlaidība nemazinās.
Nanodaļiņas sastāv galvenokārt no četriem materiāliem – keramikas, dimanta, sudraba un stikla, atkarībā no tā, kādu virsmu apstrādei tās paredzētas. Nesējvielas vienmēr ir vai nu alkohols vai ūdens. Uz apstrādātajām virsmām pēc apstrādes paliek tikai nanodaļiņas, kamēr pati nesējviela vienkārši izgaro. Pilnīgi “sacietējušā” stāvoklī nanoplēve ir absolūti nekaitīga un netoksiska. Nanolīdzekļi, izmantojot tos saskaņā ar lietošanas instrukciju, veselību neietekmē negatīvi, ir piemēroti arī alerģiskiem cilvēkiem, neitrāli ādai, antibakteriāli, kā arī ļoti vienkārši lietojami.
Lai sasniegtu maksimālu efektu, produkti jālieto, ievērojot lietošanas instrukciju. Svarīgi katrai apstrādājamai virsmai izmantot konkrēti tai paredzētu nanoproduktu.